www.dvb2007.coo.ir

dvb2
 
الرئيسيةالرئيسية  اليوميةاليومية  مكتبة الصورمكتبة الصور  پرسشهاي متداولپرسشهاي متداول  ليست اعضاليست اعضا  گروههاي کاربرانگروههاي کاربران  جستجوجستجو  ثبت نامثبت نام  ورود  

شاطر | 
 

 امنيت پيغام‌هاي الكترونيكي

اذهب الى الأسفل 
نويسندهپيام
Admin
Admin
avatar

ذكر
تعداد پستها : 2893
Age : 33
Location : dvb2
Job/hobbies : dvb2
Humor : dvb2
Registration date : 2007-08-04

Character sheet
dvb2:

پستعنوان: امنيت پيغام‌هاي الكترونيكي   8/11/2007, 6:21 am

امنيت پيغام‌هاي الكترونيكي

PayPal از رفتار شما آزرده شده و به‌زودي اعتبار شما را مسدود خواهد كرد.Ebay از آخرين خريد شما در حراج چندان راضي نيست، Visa از مشكلات مربوط به اي‌ميل شما نگران است و بانكي به اسم SunTrust نام قبل از ازدواج مادرتان را درخواست مي‌كند. حتي ممكن است برخي از دوستان و همكاران‌ اي‌ميل‌هايي حاكي از علاقه‌ي شديد يا حاوي بازي‌هاي دسته‌جمعي به شما بفرستند. ممكن است اين افراد از شما بخواهند روي فايل‌هاي ارسالي كليك كنيد. بله، اين هم يك روز دلپذير ديگر با هرزنامه‌ها و اي‌ميل‌هاي مزاحم است!

خوشبختانه كمك در راه است. تصور مي‌شود Ciphire Mail (شيوه‌اي جديد و opensource) با ايجاد اي‌ميل‌هاي كاربرمدار، امكان تاييد صحت پيغام‌ها و كدگذاري آن‌ها خط بطلاني بر تمام اين آزارها باشد.

تاييد صحت اي‌ميل (اطمينان از اين‌كه اي‌ميل ارسالي واقعا از جانب فرد ذكر شده فرستاده شده است) بسياري از مشكلات را از بين مي‌برد. امروزه بيش‌تر هرزنامه‌ها و ويروس‌هاي كامپيوتري با استناد به آدرس‌هاي ساختگي، حس امنيتي كاذب براي فرستنده ايجاد مي‌كنند. كدگذاري راه‌كار مناسبي براي مقابله با نرم‌افزارهاي جاسوسي متداول كنوني است.

Ciphire Mail، رايگان براي استفاده‌ي شخصي، سازمان‌هاي غير انتفاعي و نشريات، با تمام برنامه‌هاي استاندارد اي‌ميل سازگار است. اين شيوه‌ي جديد به كدگذاري، رمزگشايي و علامت‌گذاري ديجيتالي اي‌ميل‌هاي مكتوب مي‌پردازد و به اين ترتيب منبع هر پيغام را تاييد مي‌كند.

آزمايشگاه‌هاي Ciphire هيچ الگوريتم كدگذاري يا روش تاييد جديد براي Ciphire Mail طراحي نكرده‌اند. لرد براون، برنامه‌ريز ارشد شركت در زوريخ (ساختمان مركزي شركت در سوييس است) ، مي‌گويد:” قصد ما يافتن بهترين راه ممكن در اين زمينه است.“

Ciphire Mail يك ماه به شكل آزمايشي در كامپيوترهايي با Windows XP و نسخه‌ي10.3 Mac OS X با Outlook 2003، Eudora و مشتريان پست Thunderbird در جعبه‌ي ويندوز، و Eudora و ThunderbirdدرMac به كار گرفته شده است.

نصب اين برنامه در يك چشم بر هم‌زدن انجام مي‌شود: كافي است آن‌را دانلود كرده، فرد مورد نظر را انتخاب كنيد. آدرس‌هاي اين افراد را براي ورود به Ciphire در نظر بگيريد، رمز عبور را وارد كنيد. برنامه فعاليت خود را آغاز مي‌كند.

كار كردن با اين برنامه بسيار آسان است. وقتي دو نفر از برنامه‌ي تبادل اي‌ميل افراد استفاده مي‌كنند. گيرنده بلافاصله پس از فشرده شدن دكمه‌ي ” send“ و قبل از ارسال مخفيانه اي‌ميل را مي‌بيند. گواهي تاييد امنيت دريافت‌كننده در دايركتوري تاييد Ciphire وجود دارد، بررسي‌هاي امنيتي لازم در اين مكان صورت مي‌گيرد و سپس پيغام با استفاده از كليد دريافت‌كننده كدگذاري مي‌شود.

اي‌ميل دريافتي حتي قبل از ورود به inbox افراد كنترل مي‌شود، در صورت لزوم پيغام ارسالي رمزگشايي مي‌شود و فرستنده اجازه دارد از گواهي تاييد دايركتوري Ciphire استفاده كند.

نحوه‌ي فعاليت Ciphire Mail مديريت و كنترل خودكار مجموعه كليدهاي عمومي و اختصاصي رمزنگاري است. كليد عمومي به سرورهاي Ciphire فرستاده مي‌شود و كليد اختصاصي در دستگاه كاربر ذخيره مي‌شود. به اين ترتيب دو كاربر با استفاده از كدگذاري و بدون به كار بردن كليدهاي عمومي با يكديگر ارتباط برقرار مي‌كنند. در جريان آزمايش هيچ تاخيري در ارسال يا دريافت پيغام‌ها مشاهده نشده است.

براون مي‌گويد:” تفاوت بين Ciphire Mail و ديگر فناوري‌ها، درواقع تفاوت بين كاربرد و يادگيري نحوه‌ي كاربرد است. هيچ‌كدام از قابليت‌هاي اين فناوري نوين هزينه‌ي امنيتي در بر نداشته است. دست‌كم مي‌توان گفت كه ما از ديگران امنيت بيش‌تري داريم.”

هر گواهي تاييد Ciphire سه نوع كليد عمومي 2,048-bit(RSA، DSA و ELGamal) . Ciphire Mail تمام اي‌ميل‌هاي دو لايه را رمزنگاري مي‌كند. ) RSAبه همراه AES) يك لايه و لايه‌ي ديگر ELGamal (به همراه Twofish) است.

اگر فردي كه از Ciphire Mail استفاده نمي‌كند پيغامي دريافت كند، برنامه به راحتي پيغام را علامت‌گذاري مي‌كند. به اين ترتيب دريافت‌كننده‌ي پيغام درستي آن را تاييد مي‌كند.

تمام فعاليت‌هاي مربوط به تاييد، رمزنگاري و رمزگشايي در هر دو دستگاه ياد شده نتايج مثبتي به دنبال داشتند. تنها مشكل من با Ciphire Mail برخي مسايل جزيي مربوط به آن است: با خواندن كد دستي پيغام بعدي از بين مي‌رود و فقط در مراجعه‌ي بعدي مي‌توان از آن استفاده كرد.

با هر با روشن و خاموش كردن كامپيوتر بايد رمز عبور را وارد Ciphire Mail كنيم. هيچ گزينه‌اي براي ذخيره‌ي رمزعبور و اتصال خودكار، در برنامه پيش‌بيني نشده است.

ممكن است اين مساله از نظر امنيتي پذيرفته باشد، ولي وقتي فرد مي‌داند كه هيچ **** ديگري به كامپيوتر او دسترسي ندارد از اين موضوع خشمگين مي‌شود.

براون مي‌گويد:” مساله‌ي ورود خودكار به سيستم مهم‌ترين تقاضاي كاربران Ciphire Mail است. قرار است گزينه‌ي” رمزعبور من را به ياد داشته باش“ به نسخه‌ي جديد اين برنامه اضافه شود.“

و اما مشكل ديگر: به هنگام به روز كردن كامپيوتر و به دليل آن‌كه در جريان اين كار چندين بار سيستم خاموش و روشن مي‌شد، Ciphire Mail را پاك كردم. به اين ترتيب ديگر مجبور نبودم با هر بار راه‌اندازي كامپيوتر رمزعبور را وارد كنم. اما من نمي‌دانستم كه قبل از اين كار بايد اعتبارم را غير فعال كنم. نتيجه‌اين كار دريافت چند اي‌ميل كدگذاري شده از كاربران ديگر بود. درحالي كه من قادر به گشودن و خواندن اين پيغام‌ها نبودم.

نصب مجدد برنامه و ارسال دوباره‌ي اي‌ميل‌ها به آدرس خودم هيچ تاثيري نداشت. بالاخره مجبور شدم از فرستندگان اين پيغام‌ها درخواست كنم نسخه‌ي بدون رمز آنها را برايم بفرستند. به نظرم وجود پيغامي براي غير فعال كردن اعتبار در برنامه بسيار سودمند است و از بسياري از سردرگمي‌ها جلوگيري مي‌كند.

در مجموع Ciphire Mail طبق گفته‌ي مديران شركت از انجام هيچ فعاليتي براي رضايت مشتريان خود خودداري نمي‌كند. حال چرا اين شركت خدمات اعجاب‌انگيز خود را رايگان به بازار عرضه مي‌كند؟ به عقيده‌ي براون، شركت مي‌خواهد پيش از عرضه‌ي نسخه‌ي تجاري Ciphire گنجينه‌ي خود را با ديگران تقسيم كند.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://dvb2.yourme.net
Admin
Admin
avatar

ذكر
تعداد پستها : 2893
Age : 33
Location : dvb2
Job/hobbies : dvb2
Humor : dvb2
Registration date : 2007-08-04

Character sheet
dvb2:

پستعنوان: رد: امنيت پيغام‌هاي الكترونيكي   8/11/2007, 6:21 am

ابزار آنلاين ويروس ياب مايكروسافت‌

به تازگي شركت مايكروسافت سرويس جديد خود Windows Live OneCare را در دسترس عموم قرار داده است. اين سرويس كه يك پويشگر آنلاين ويروس، اسپايور و نرم‌افزارهاي مخرب روي هاردديسك است، مشابه سرويس‌هاي McAfee's FreeScan وTrend Micro's House Call است.

سرويس Live OneCare شامل سه ابزار Protection Plus ،Performation Plus و Backup and Restore است. اين ابزارها كه كار با آن‌ها به صورت آنلاين صورت مي‌گيرد، باعث بهبود ويندوز مي‌شوند، از سيستم در مقابل برنامه‌هاي مخرب محافظت مي‌نمايند و امكان پشتيبان‌گيري از اطلاعات و بازگرداندن آن‌ها را فراهم مي‌كنند.

دو شركت سيمانتك و مك‌آفي بسته‌هاي نرم‌افزاري سازگار با اين سرويس رايگان را ارائه نموده‌اند. سرويس مذکور كه از اين نشاني : http://www.windowsonecare.com/default.aspx قابل دسترسي است، يك سرويس نود روزه رايگان و يك سرويس 49.95 دلار براي سه كامپيوتر در سال دارد. متأسفانه اين سرويس تنها با مرورگر IE قابل استفاده است
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://dvb2.yourme.net
Admin
Admin
avatar

ذكر
تعداد پستها : 2893
Age : 33
Location : dvb2
Job/hobbies : dvb2
Humor : dvb2
Registration date : 2007-08-04

Character sheet
dvb2:

پستعنوان: رد: امنيت پيغام‌هاي الكترونيكي   8/11/2007, 6:21 am

قرباني خاموش يك هكر!

اشاره :
داوطلبان آنلا‌ين براي نجات قربانيان خاموش هكرها كه در Botnetها به دام افتاده‌اند، تلا‌ش مي‌كنند. اولين تلاش‌هاي نيكولاس آلبرايت براي راه يافتن به تاريكخانه‌‌هاي اينترنتي، به نوامبر سال 2004، يعني كمي پس از درگذشت پدرش برمي‌گردد. تنها يك ماه از مرگ پدرش مي‌گذشت كه آلبرايت متوجه شد گروهي از خرابكاران اينترنتي به كامپيوتر پدرش نفوذ كرد‌ه‌اند و براي آن به عنوان بخشي از شبكه بزرگ و جهاني خود، براي كپي غيرقانوني نرم‌افزار و فيلم‌‌ها برنامه‌ريزي نمود‌ه‌اند.‌ آلبرايت با تماس با مركزي كه سرويس اينترنت را از آن‌ها مي‌گرفت و خرابكاران كنترلش را به دست گرفته بودند، شبكه آن‌ها را بر هم زد. از آن به بعد، آلبرايت خشم فروخورده خود از مرگ پدرش را صرف تشكيل گروهي به نام ShadowServer كرد كه وظيفه‌اش مبارزه با گروه‌هاي بزرگ خرابكاري به نام است كه با هك‌كردن‌ پي‌سي‌ها، كنترل آن‌ها را از راه دور به دست مي‌گيرند.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://dvb2.yourme.net
Admin
Admin
avatar

ذكر
تعداد پستها : 2893
Age : 33
Location : dvb2
Job/hobbies : dvb2
Humor : dvb2
Registration date : 2007-08-04

Character sheet
dvb2:

پستعنوان: رد: امنيت پيغام‌هاي الكترونيكي   8/11/2007, 6:22 am

چگونه بفهميم كه هك شده ايم؟

هنگام كار با اينترنت مانيتور شما ناگهان خاموش مى شود يا تصوير آن وارونه مى شود ياسيستم شما به طور ناگهانى خاموش مى شود و يا Restart مى كند . شخصى با ID شما در مسنجر Yahoo با دوستانتان صحبت كرده و خودش را به جاى شما جا زده CD-Rom شما خود به خود باز و بسته مى شود و ده ها مورد عجيب ديگر كه تابحال نديده بوديد و چند وقتى است كه با آنها دست به گريبان شديد در اين موارد احتمال هك شدن وجود دارد . در واقع نفوذگر با نصب نرم افزار هك بر روى دستگاه شما قادر خواهد بود اين كارها را ...


انجام دهد . البته در بعضى موارد نيز احتمال دارد سيستم شما دچار خرابى سخت افزارى يا نرم افزارى شده باشد .
ولى هرگز اين مورد را از نظر نبايد دور داشت كه در بعضى موارد نفوذگر علاقه اى به خودنمايى ندارد . او بدون سر و صدا اطلاعات كسب مى كند و شايد دنبال پسوردها ، شماره تلفنها ، كارتهاى اعتبارى و يا موارد ديگر باشد .
يك مورد خطرناك تر هم وجود دارد و آن مورد اين است كه نفوذگر از دستگاه شما به عنوان طعمه استفاده كند و از طريق آن به ساير كامپيوترها حمله كند و به اين طريق رد خود را از بين ببرد .
اگر حملات وى اثر بخش باشد ممكن است شما به عنوان يك هكر دچار دردسرهاى قانونى شويد ! حتى بسته به مكانهايى كه هكر اصلى به آنها حمله كرده ممكن است شما واقعا" به دردسر بدى بيفتيد .
پس بهتر است هرچه زودتر خود را در اين زمينه تجهيز كنيد تا هرگز طعمه قرار نگيريد

__________________
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://dvb2.yourme.net
Admin
Admin
avatar

ذكر
تعداد پستها : 2893
Age : 33
Location : dvb2
Job/hobbies : dvb2
Humor : dvb2
Registration date : 2007-08-04

Character sheet
dvb2:

پستعنوان: رد: امنيت پيغام‌هاي الكترونيكي   8/11/2007, 6:23 am

wolf1900 عزیز

بهترین برنامه های ضد جاسوسی و هک در لینک زیر مراجعه کنیدhttp://www.pctools.com/

NOD32 برای این کار جواب میده در ضمن Spy فکر کنم موفق باشند بازهم اطلاعی کسب کردم در این بخش جواب میدم

موفق باشین


دیگر از طریق ایمیل ویروسی نشوید!

یکی از ساده ترین روشهای هکرها و ویروس نویسان ، استفاده از پست الکترونیکی یا ایمیل برای به خطر انداختن امنیت کاربران است. این روش هر اندازه که ساده صورت میگیرد به همان سادگی نیز قابل تشخیص است. چرا که تنها با متون خاص شما را ترقیب به دریافت فایل الصاقی یا کلیک روی یک لینک میکنند. در این ترفند قصد داریم دست این افراد را برای شما رو کنیم تا دیگر به ساده ترین شکل دچار مشکلات امنیتی نشوید.

يك مشكل بسيار گسترده در اينترنت وجود دارد و آن پيغامهاي الكترونيكي كه در مورد يك ويروس هشدار مي دهند و اين هشدار در مورد يك email با يك عنوان ( subject ) مشخص مي باشد كه اين email ها ويروس هاي خطرناك هستند و به كامپيوتر شما آسيب مي رسانند.

مثال:

Please do not open up any mail that has this title.
It will erase your whole hard drive. This is a new
e-mail virus and not a lot of people know about
it, just let everyone know, so they won't be a victim.
Please forward this e-mail to you friends!!!
Remember the title: JOIN THE CREW.

مثال ديگر:

Subject: VIRUS WARNING VERY IMPORTANT
Please read the following message we received from a client.
If you receive an email titled "It Takes Guts to Say 'Jesus'"
DO NOT open it. It will erase everything on your hard drive. So, you must delete it.
Forward this E-MAIL out to as many people as you can. This is a new, very
malicious virus and not many people know about it. This information was
announced yesterday morning from IBM; please share it with everyone
that might access the internet. Once again, pass this along to EVERYONE in
your address book so that this may be stopped. AOL has said that this is
a very dangerous virus and that there is NO remedy for it at this time.
Please practice cautionary measures.


اگر شما email اي مانند اين ديديد آن را براي كسي نفرستيد! ويروسهاي "Jion The Crew" و "It Takes Guts to Say 'Jesus'" شوخي هستند! ويروسهاي شوخي ديگري وجود دارند مانند:

"Win a Hliday" , "AOL4Free" , "Pen Pal Greetings", "ghost" , "Deeyenda"

و بد نام ترين آنها "Good times" است.

ويژگيهاي اخطار ويروسهاي شوخي:

تأكيد بسيار

يك هشدار كه ويروس فقط با باز كردن پيغام فعال مي شود ( شما نمي توانيد فقط با باز كردن يك پيفام آلوده شويد مگر اينكه يك پيوست ( attachment ) را باز كنيد.

كلمات « اين يك ويروس جديد است كه بسياري از مردم آن را نمي شناسند » در آن ديده مي شود

دستور العملها به شما مي گويند كه با دنبال كردن يك لينك آن را برايكسانيكه مي شناسيد بفرستيد.

با اشاره به اينكه ويروس روز قبل بوسيله يك شركت يا گروه كامپيوتري معتبر مانند "IBM" يا "Microsoft' و يا ... اعلام شده است مي خواهند هشدار خود موجه جلوه دهند.

در اينجا يك مثال از يك هشدار حقيقي در مورد ويروس وجود دارد:


Hi all,
There is a virus (a "worm", actually) currently doing the rounds that
comes packaged in a file called PrettyPark.exe attached to an email.
Apparently it has been around since May last year, but has proliferated
recently and is currently by far the most "popular" subject of enquiries
at Symantec's anti-virus research center.
The usual rules apply: don't open it.
Information (including a fix if you are infected) is available at this
site:
http://www.symantec.com/avcenter/ven...park.worm.html
Good luck, Take care.


ويژگيهايي كه نشان مي دهند اين ويروس مربوط به يك ويروس واقعي است عبارتند از :

پيغام به شكل ساده و زبان منطقي و مستدل بيان شده است ( بدون هيچگونه بزرگنمايي در لغات )

پيغام در مورد باز كردن يك بايل الصاقي ( attachment ) هشدار ني دهد

پيغام آدرس سايت معتبري را مي دهد كه در آن مي توانيد در مورد ويروس اطلاعات بيشتري پيدا كنيد.

در پيغام اطلاعاتي در مورد اينكه اگر كامپيوتر شما آلوده به ويروس شد چه كار بايد انجام دهيد به شما اطلاعاتي ميدهد.

در پيغام از شما خواسته نمي شود كه آن را براي كسي بفرستيد

__________________
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://dvb2.yourme.net
Admin
Admin
avatar

ذكر
تعداد پستها : 2893
Age : 33
Location : dvb2
Job/hobbies : dvb2
Humor : dvb2
Registration date : 2007-08-04

Character sheet
dvb2:

پستعنوان: رد: امنيت پيغام‌هاي الكترونيكي   8/11/2007, 6:23 am

دنیای هکرها

قصد داریم با شما در مورد هک و هکرها صحبت کنیم. اوایل برنامه‌های کوچکی توسط برنامه‌نویسان بنام “Hacks” نوشته می‌شد که شوخی‌های بی‌ضرر، دسترسی‌های بی‌اجازه و برگرفته از احساس “ جلوی من حصار نکش” بود، اما اکنون تبدیل به زیان‌های جدی شده است که به سیستمها وارد می‌شود. بهرحال در بعضی اوقات، هکرها برای سازمان‌ها مفید هستند و بعنوان محافظ عمل می‌کنند. بد نیست که با فرهنگ و برنامه‌های این گروه از افراد آشنا شویم. بنابه تعریف، آنها افراد یا گروههایی از افراد با انگیزه‌های متفاوت هستند که امنیت یک سازمان یا یک فرد را به مخاطره می‌اندازند. آنها کاوشگران قلمروهای جدید هستند. بعضی برای منافع شخصی و بعضی برای سودرساندن به دیگران. اطلاع داشتن از تاریخ هک راه و آینده احتمالی آن را مشخص می‌کند. مطالعه در مورد هکرهای برجسته و داخل‌شدنهای بی‌اجازه آنها به سیستمها به افزایش آگاهی در این مورد کمک می‌کند.
هکرها کیستند؟
اصطلاح “هک ”به میانبر ایجاد شده در یک برنامه برای انجام سریعتر کار، اشاره می‌کند. (این تعریفی است که با پیدایش این کلمه همراه آن بوده است.) طبق یک خرده‌فرهنگ، هکرها سعی در پنهان کردن هویت واقعی خود می‌کنند، هرچند مطالعات نشان داده است که بعضی از آنها از تحسین‌شدن بدلیل ماجراهایی که بوجود می‌آورند، لذت می‌برند. بیشتر آنها از اسامی مستعار مانند Hackingwiz یا Hyper Viper استفاده می‌کنند. آنها خود را افراد ماهر و هنرمندی می‌دانند که گاهی خود را از ویروس‌نویسان جدا می‌کنند. در حقیقت، برای مشخص‌کردن یک هکر، تعریف مشخصی وجود ندارد. آنها دارای زمینه‌های متفاوتی هستند و دلایلی که پشت هک وجود دارد گستره وسیعی را می‌پوشاند، اما باعث تهدیدهای مشترکی می‌شوند. هکرها افراد باهوشی هستند و از اینکه کامپیوترها را به انجام کاری که دوست دارند وامی‌دارند، لذت می‌برند.
در طبقه‌بندی هکرها سه گروه وجود دارند:
·هکرهای مدرسه‌ای قدیمی که به داده‌های فنی مانند کدهای برنامه یا آنالیز سیستمها علاقمند هستند. این گروه علاقمند به درگیرشدن در تحصیلات عالیه مرتبط با علوم کامپیوتر هستند.
·گروه دوم هکرهایی هستند که به مجرمان شباهت بیشتری دارند. آنها در فضای وب می‌گردند و برای اثبات خودشان سایتها را هک می‌کنند و مساله‌ساز می‌شوند. بهرحال اخیرا، تعدادشان اضافه شده است و نوجوانان بیشتری به هک مشغول شده‌اند. این مساله بعبارتی حالت تفریح در فضای سایبر را برای آنها دارد. آنها ابزار خود را توسط روشها و هکهایی که از منابع غیرقانونی، مانند وب‌سایتهایی که به هک تخصیص‌یافته، بدست می‌آورند. این افراد برای جامعه امنیتی امروز مساله‌ای جدی محسوب می‌شوند.
·گروه سوم مجرمان حرفه‌ای هستند. افراد این گروه اغلب اهداف مالی دارند. آنها مهارت دسترسی به سیستمهای مورد هک و یا افراد با این توانایی را دارند.
در فرهنگ هکرها، یک “آیین هکری” وجود دارد که در حقیقت مجموعه‌ای از قوانین نانوشته‌ای است که فعالیتهای آنها را هدایت می‌کند و خط مشی آنها را تعیین می‌کند. مهمتر اینکه، این مجموعه به تایید فعالیتهای انجام شده توسط هکرها کمک می‌کند. هر گروه برای خود یک آیین هکری دارد که از آن تبعیت می‌کند.
مطابق با دیدگاه افراد مختلف، هکرها یا سودمند و بعنوان جزء لازمی برای اینترنت هستند، یا اینکه تهدید محسوب می‌شوند. بسیاری احساس می‌کنند که آنها وظیفه دارند شکافهای امنیتی را پیدا و از آنها استفاده کنند تا توجه لازم را به مساله معطوف دارند. بهرحال باید روی دیگر سکه را نیز دید. همان ابزاری که برای اهداف خوب استفاده می‌شود می‌تواند همچنین باعث زیان یا سوءاستفاده‌های شخصی توسط افراد دیگر شود. همچنین به این طریق هزینه‌های اینترنت با توجه به لزوم افزایش امنیت روی وب، افزایش می‌یابد.
گروه‌ها و سایتهایی هستند که ابزار هک را در اختیار افراد قرار می‌دهند. هدف بعضی از آنها نیز اطلاع‌رسانی برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی است. گاهی فعالیتهای هکی را که در حال انجام است به اطلاع عموم می‌رسانند. بهرحال شایان ذکر است که همچنان بین متخصصان امنیت اختلاف نظر در مورد سودرسانی یا ضرررسانی هکرها وجود دارد. جالب اینجاست که گاهی هکرها اقدام به برگزاری همایش نیز می‌کنند و افراد علاقمند با حضور در این همایشها با روشها و ابزار هک آشنا می‌شوند. البته در میان حاضرین باز هم متخصصان امنیت و نیز آژانس‌های قانونگذاری و مجریان قانون حضور دارند. هدف آنها از این حضور حصول دانش بهتر در مورد این موضوع و کسب مهارتهای بیشتر با توجه به گرایش روزافزون به جرایم و تروریسم در فضای سایبر است.
تاریخ ورای قضیه
هک احتمالا عمری به اندازه عمر کامپیوتر دارد. روز اول کامپیوتری کار می‌کرد و روز دوم هک می‌شد. MIT اولین گروه از هکرهای کامپیوتری را معرفی کرد. گروهی جوان از تحصیلکردگان علوم کامپیوتر که روی ماشین کارت پانچ Dell کار می‌کردند. بهرحال این هنر! هیچ مرز بین‌المللی نمی‌شناسد. هک در همه جا هست. با ظهور اینترنت مدرن، هک نیز رشد کرد.
هک بیشتر بعنوان یک هویت مستقل ظهور کرد. روترها بدرستی تنظیم نمی‌شدند، همچنانکه این مساله امروز نیز وجود دارد. معمولا کاربران از ارتباطات خطوط تلفن برای دستیابی به شرکتهای بزرگ دولتی و ارتشی استفاده می‌کردند. و بقیه نیز پشت ترمینالهایی می‌نشستند که مستقیما به سیستمهایی وصل بودند که آنها در حال هک کردنشان بودند. این سیستمها از ماشینهای مین‌فریم بزرگ و درایوهای نواری تشکیل می‌شدند. دسترسی به آنها عموما با هک کردن کمترین میزان امنیت یعنی شناسه و رمزعبور بدست می‌آمد. البته منظور این نیست که هک در آن زمان آسانتر بود. میانگین سطح دانش هکرها نیز بالاتر رفته است. در ضمن امروزه نرم‌افزارهای آسیب‌رسان نیز براحتی در دسترس افراد با دانش کم قرار دارد. هدف از بسیاری نفوذها دستیابی به سیستمهایی بود که بنظر غیرقابل دستیابی یا امن بودند. در حقیقت شکستن امنیت این سیستمها یک چالش محسوب می‌شد.
امروزه در دنیایی زندگی می‌کنیم که اینترنت بخش مهمی از آن را تشکیل می‌دهد. بسیاری از خریدها آنلاین انجام می‌گیرد و سیستمهای تجاری زیادی از این طریق به هم مرتبط هستند. ظهور کامپیوترهای رومیزی و افزایش آنها در خانه‌ها، کامپیوتر را در دسترس گروه‌های زیادی از مردم قرار داده است. این امر زمینه را برای فعالیت هکرها نیز گسترش داده است. اگرچه هکرها با کامپیوترها و شبکه‌های پیچیده‌تری سروکار دارند، خود این امر چالش قضیه را برای آنها بیشتر می‌کند و انگیزه آنها را بالاتر می‌برد. سیاست‌ها و فلسفه‌های پشت این قضیه نیز تغییر کرده است. بسیاری از گروه‌ها از هکرها برای کمک به کشف ضعفهای امنیتی سیستمهای خود استفاده می‌کنند. اینترنت مدرن به هکرها اجازه داده است که مرزهای جدید را بکاوند. جنگ بین کشورها با هک‌کردن وب‌سایتهای یکدیگر و از کار انداختن آنها یا پایین‌آوردن سایتها با حملات DoS (Denial of Service) به یک امر معمول مبدل گشته است. ارتشها از هکرها بمنظور از کار انداختن سیستمهای دفاعی دشمنانشان برای کسب برتری در جنگ استفاده می‌کنند. منافع مالی یک انگیزه بزرگ برای بعضی هکرها یا افرادی است که هکرها را بکار می‌گیرند. موسسات مالی اغلب هدف قرار می‌گیرند تا مقادیر زیادی از پولشان توسط روشهای الکترونیک بسرقت رود.

__________________
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://dvb2.yourme.net
Admin
Admin
avatar

ذكر
تعداد پستها : 2893
Age : 33
Location : dvb2
Job/hobbies : dvb2
Humor : dvb2
Registration date : 2007-08-04

Character sheet
dvb2:

پستعنوان: رد: امنيت پيغام‌هاي الكترونيكي   8/11/2007, 6:24 am

برای جلوگیری از آلودشدن سیستم به این تایپک مراجعه کنید

توجه !
کاربر محترم برای جلوگیری از آلوده شدن سیستم خود نکات زیر را به دقت مطالعه و رعایت فرمایید :
1)نامه هاي الكترونيكي كه فرستنده آن را نمی شناسید را به هیچ عنوان باز نکنید (نامه های ویروسی همیشه دارای عناوین زیبا و فریبنده هستند)
2)بر روی سستم خود یک آنتی ویروس نصب کرده و سعی کنید همیشه جدیدترین آنتی ویروسها را بر روی سیستم خود نصب کنید( جدیدترین آنتی ویروسها را از همین سایت میتوانید بدست آورید)
3)نكته بسیار مهم در مورد ویروسها كه باید به آن توجه کرد اینست که یکی از راههای گسترش ویروس از طریق منابع به اشتراک گذاشته شده در شبکه می باشد . حتما بخاطر داشته باشید که منابع خود را بصورت Full access به اشتراک نگذارید و فقط حالت Read مجاز میباشد. برای به اشتراک گذاردن منابع خود بصورت زیر عمل نمایید :
نحوه به اشتراک گذاشتن منابع درشبکه
اگر سیستم عامل شما ویندوز 98 میباشد به صورت زیر عمل کنید
بر روی فایل یافولدری که میخواهید Share کلیک راست کنید و گزینه Sharing را انتخاب کنید در پنجره ظاهر شده بر روی گزینه Sharing کلیک کنیدودر قسمت Share As یک عبارت دلخواهی را تایپ کنید.در آخرین و مهمترین مرحله درقسمت َAccess Type فقط Read-Only را تیک بزنید

اگر سیستم عامل شما ویندوز XP یا 2000 میباشد به صورت زیر عمل کنید :
بر روی فایل یافولدری که میخواهید Share کلیک راست کنید و گزینه Sharing and Security را انتخاب کنید . در پنجره ظاهر شده بر روی گزینه Sharing کلیک کنید و سپس Share This Folder را انتخاب کنید . در قسمت Share Name یک عبارت دلخواه تایپ کنید . سپس دکمه Permission را انتخاب کنید و در پنجره ظاهر شده در قسمت Permissions for every one فقط قسمت READ را تیک بزنید و سپس دکمه ok را كليك كنيد


__________________
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://dvb2.yourme.net
Admin
Admin
avatar

ذكر
تعداد پستها : 2893
Age : 33
Location : dvb2
Job/hobbies : dvb2
Humor : dvb2
Registration date : 2007-08-04

Character sheet
dvb2:

پستعنوان: رد: امنيت پيغام‌هاي الكترونيكي   8/11/2007, 6:26 am

همه چیز در مورد ویروسهای کامپیوتری به زبانی ساده

شاید یکی از مهمترین و بهترین راه جلوگیری از ویروسی و هک شدن کامپیوتر در اینترنت داشتن یک ویروس کش قوی و به روز باشد.
با توجه به پیشرفت روز به روز علم کامپیوتر و دانش اینترنت تعداد ویروس کش ها یا همان آنتی ویروسها روبه رشد میباشد.
ولی آیا هر ویروس کشی قابلیت شناسایی ویروسها و تروجانهای جدید را دارد؟خیر.معمولا انتی ویروس ها به طوری تقسیم و طبقه بندی میشوند که هر ویروس کشی که بتواند ویروسهای بیشتر و جدید تری را شناسایی نماید در رتبه بالا تری قرار دارد.در این مقاله میخواهیم به شما چند ویروس کش قوی و کارا در ایران معرفی نماییم.

● اولین گام تعریفی از ویروس:
ویروس به نرم افزارها و تکه های اطلاعاتی گفته می شوند که توسط افراد باهوش و با تجربه نوشته می شود و با دوهدف تخریب و یا جاسوسی در سطح شبکه و کامپیوترهای شخصی توزیع می شود
● چگونگی پخش ویروس :
در اصل پخش ویروس به دو صورت جهنده و راک است پخش جهنده بدین صورت است که خود ویروس با بهره گیری از ابراز انتقال اهم از سی دی ، فلاپی دیسک و .... خودبه خود توزیع می شود ، راکد ویروسهایی هستندکه دراصل می بایست نسخه ای از آن در سیستم جدید کپی شود وگرنه خود جابجا نمی شود چگونگی ویروسها در این خصوص باتوجه به طراح آن ویرویس است

● عملکرد ویروسها:
▪ تخریبی : در ابتدا با همین هدف ویروسها نوشته وتوزیع می شد که به کل یا قسمتی از اطلاعات آسیب جزیی یا جدی برساندو در مواردی نادر کل اطلاعات را از بین ببرد ، فرض کنید یک فردناآرام ویروسی را در شبکه پلیس شهر پخش می نماید تا کلیه پرونده ها را نابود سازد هدف وی از این کار تخریب اطلاعات است ولی چرا تخریب از خودش سوال کنید!!
▪ جاسوسی: به مروز این نوع ویروسها هم شیوع پیدا نمود که به شبکه ها و اطلاعات ارزشمند و یا غیر ارزشمند دسترسی پیدا نمایند همان فرد مثال ما به شبکه بانک شهر ویروس ارسال میکند اینبارمی خواهد که اطلاعات حسابها بانکی را دریافت نموده و بعد آن را به نوع اول تخریب و دستکاری کند!!!
▪ کسب و کار: فکر کنم کشورلهستان بالاترین رقم درآمد از ویروس نویسی راداراست ، ساده است فردی ویروسی را آماده میکند کمی هم در شبکه ها توزیع می نماید و به شرکتهای که نرم افزار ویروس کش را می نویسند می فروشد ویا اینکه شرکتها راسا نسبت به اینکار اقدام می کنند البته در برخی موارد ویروس نویس به صورت مستقیم با قربانی معامله می کند مثلا جان شبکه ناسا راهدف قرار می دهد و با مقامات ذیربط تماس می گیرد که ویروس کش را در ازا مبلغی به آنها می دهند البته در کشورها دنیا نگارش ویروس پخش و هرگونه دخالت درپدید آمدن آن جرم محسوب می شود.

● هدف اصلی چیست:
نمی توان هدفی را تدوین نموددراصل و در نگاه نویسنده ویروس شاید دوعامل تخریبی و جاسوسی باشد ولی در مواردی هم درآمدزایی است در مجموع پس از طراح ویروس بیشتر کاربران، بدون هدف و بدون انکه آگاه باشند ویروس منتشر می کنند

● ویروسهای ایرانی
ویروسهای ایرانی به جر چندویروس مشهور ومعروف نشدند و کمتر مورد توجه قرار گرفتند به خصوص ویروسهای که کل اطلاعات را نابود می نمودند و موردتنفر قرار گرفتند در دهه گذشته اخبار انتشار ویروسهای ایرانی شنیده می شد اما اینک متخصصین ای تی بیشتر به سمت هک سایتها تمایل نشان می دهند.

● نسل جدید ویروسها
اگر اخبار ای تی را دنبال کنید هر هفته تعدادی ویروس جدیدمنتشر و منتطقه ای را آلوده می سازند برخی از کاربران واژه تروجان و اسب تراوا و کرمهای را ویروس می دانند ولی این نرم افزارهای جاسوسی اینترنتی بوده گرچه از نوادگان ویروس هستند ولی در واقع نمی توان در تعاریف ویروس آنها راذکر نمود.

● راه حل مواجهه با ویروسها
ساده است ویروس کشها و برنامه های امنتیتی شبکه !!! البته اگر شما کامپیوتر شخصی دارید نصب ویروس کش و یک فایرووال کافی است فایرووال یک برنامه امنیتی است که از نفوذ انواع نرم افزارهای مزاحم جلوگیری مینماید البته با نصب ویندوز ایکس پی به صورت همزمان نصب میگردد.
اما آنتی ویروسها ، ویروس کشها متفاوتی وجود دارد که در ادامه معرفی می شود ولی به یادداشته باشیدهمیشه ویروس کشها شما به روز باشد.

● ویروس کش ها مک آفی (Mcafee)
اولین این ویروس کش ها مک آفی (Mcafee) می باشد.آنتی ویروس مک آفی که بر اساس آماری که اطلاعات و فناوری ایران در تابستان سال ۸۴ گرفت مشخص شد که محبوبترین ویروس کش در ایران میباشد.
این ویروس کش ابتدا در ایران کارایی نداشت چون هر کس از آن استفاده میکرد برای روز رسانی این ویروس کش با مشکل رو به رو میشد.
به این طور که این ویروس کش یا بهتر شرکت سازنده مک آفی ایران را ساپورت نمیکرد و هر کس میخواست آن را آپدیت کند باید از پروکسی (ای پی نامشخص ) استفاده میکرد.
این کار نیز باعث میشد که به روز رسانی کندتر انجام شود.
ولی بعدها این شرکت به گونه ای عمل کرد که ایران نیز بتواند از به روز رسانی این نرم افزار بهره ببرد.
مک آفی شاید بتوان گفت یکی از بهترین ویروس کشهاست با قابلیتهایی نظیر:
در به روز رسانی میتوان گفت بیشترین پوشه های امنیتی را میگیرد برای همین از بهترین هاست.
دارای فایروالی قدرت مند که باعث جلوگیری از نفوذ هکر به کامپیوتر و بلاک(برگرداندن) تروجانهای که قصد باز کردن پورت را دارند.

● ویروس کش ها نورتون:
یکی دیگر از این نوع ویروس کش ها که در ایران بعد از مک آفی کاربران از آن استفاده میکنند نورتون محصول شرکت سیمانتیک میباشد.
این نوع ویروس کش دارای کارایی بالا و آسان میباشد و شاید همین آسان بودنش باعث شده است که کاربران بتوانند با این ویروس کش راحت کار کنند.
همچنین روز رسانی این نرم افزار آسان میباشد و به دو صورت اتوماتیک و دستی میباشد.
دارای فایروال قوی و کارا که کارهای یک فایروال را صورت کامل انجام میدهد.
نورتون نسبت به مک آفی دارای سرعت اسکن پایین تری قرار دارد ولی این کم شدن سرعت اسکن نشان دهنده دقت و ظرافت در اسکن این نرم افزار میباشد.( اسکن پیدا نمودن ویروس احتمالی در کامپیوتر را اسکن گویند در اینجا)

● نکات مهم در انتخاب ویروس کشها
همیشه برای انتخاب یک ویروس کش برای خود سعی کنید نکاتی را مد نظر قرار دهید:
۱) ویروس کشی معروف و مطمئن انتخاب نمایید
۲) بتوانید آن را به راحتی به روز رسانی نماید
۳) دارای اسکن درایوها به صورت کامل و منظم باشد
۴) دارای فایروال قدرتمند باشد.

● نکات ایمنی در کار با ویروس کشها
حال که انتخاب کردید کارهای زیر را نیز باید انجام دهید:
۱) سعی کنید هر هفته یا حداقل هر یک ماه پوشه های امنیتی نرم افزار را بگیرید(به روزرسانی)
۲) هر هفته کل درایو مخصوصا درایو ویندوز را اسکن نمایید
۳) اجازه کانکت شدن هر برنامه اجرایی که توسط فایروال شناسایی میشود را ندهید فقط نرم افزارهای مورد نیاز مثل:مسنجر
حال که شما یک ویروس کش مناسب برای کامپیوتر خود انتخاب کرده اید و آن را به روز کرده اید و بقیه کارهای جرئی را انجام داده اید میتوان گفت تا حد خیلی زیادی از هک شدنتان و ویروسی شدن کامپیوترتان جلوگیری کرده اید.
ولی این را همیشه به خاطر داشته باشید ویروسها و تروجانهایی هستند که از چشم ویروس کش مخفی بماند.

● چرا به روزرسانی تاکید داریم
بسیارساده است؛شاید در هر لحظه ویروس جدیدی منتشر شود که این ویروسها توسط شرکتهای پشتیبان ویروس کشها شناسایی و انتی ویروس آن ( ویروس کش) طراحی و عرضه می شود!! شایددر هفته نزدیک به ۲۰۰ ویروس جدید منتشر شود پس با به روزرسانی نرم افزار آنتی ویروس خود لیست جدیدی را به لیست سیاه ویروسها اضافه کنید.

● نگران نباشید ویروسها مهربانند
شما تنها با این فرض محال که هیچ ارتباطی با کامپیتوترهای دیگر نداشته باشید حتی در حد کپی یک برنامه میتوانید از ویروسهادرامان بمانید وگرنه قول می دهم کامپیوتر شما در حدود ۱۰ ویروس داشته باشد!!
اما نگران نباشید ویروسها حتما مخرب نیستند ویروسها نادری هستند که به صورت بدخیم به شما ازار جدی می رسانند ولی بسیاری در سیستم شما میهمانی هستند که تنها جاسوسی می کنند مثلا به شرکتهایی اعلام می کنند که به کدام سایتها بیشتر مراجعه می شود .... که در نهایت باآنالیز ان اطلاعات ذیقیمتی برای ان شرکتها بدست می آید و به شما هم آزاری نمی رسانند!!! آنچه توصیه شد را اجرا کنید ولی خیلی هم حساس و نگران نباشید !!! حتی اگر لحظه ای سی دی آلوده را در کامپیوتر خود بگذارید و فایلی را باز نکنید ممکن است بسته به نوع ویروس سیستم شما آلوده شود!! خیالتان راحت من قول می دهم که با رعایت نکات ایمنی از شر ویروسها مخرب و آزاردهنده در امان باشید!!!

● ولی تروجان چیست؟
اگر بخواهیم برای تروجان یک تعریف ساده بیان کنیم میتوانیم بگوییم:
"تروجان یک فایل جاسوسی میباشد که توسط هکر با توجه به نیاز به اطلاعاته قربانی آماده میشود و برای قربانی فرستاده میشود".
در قسمتهای بعدی بیشتر در مورد ویروسها و تروجان و برنامه مشابه صحبت می کنم به طور یقین خالی از لطف نخواهد بود.

● آخرین حرف گفتار امروز:
برای داشتن کامپیوتری سالم و امن باید در اینترنت به همه چیزهای موجود در اینترنت شک کرد.مشکل است ولی با کمی دقت و هوشیاری میتوانید به راحتی کامپیوترتان را امن کنید.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://dvb2.yourme.net
Admin
Admin
avatar

ذكر
تعداد پستها : 2893
Age : 33
Location : dvb2
Job/hobbies : dvb2
Humor : dvb2
Registration date : 2007-08-04

Character sheet
dvb2:

پستعنوان: رد: امنيت پيغام‌هاي الكترونيكي   8/11/2007, 6:27 am

مهم ترین ویروس های رایانه ای 25 سال اخیر


[color=red]گروه دانش: مجله فوربس در گزارشی مهم ترین ویروس های رایانه ای را که در 25 سال اخیر رایانه های شخصی را در سراسر جهان مورد حمله قرار داده اند معرفی کرد.


ویروس ELK CLONER نخستین ویروسی است که در 1982 به رایانه های شخصی سراسر جهان حمله کرد. ELK CLONER از طریق فلاپی دیسک کامپیوترهای AppelII گسترش یافت وشعری را که سروده طراح نوجوان این ویروس بود به نمایش می گذاشت.

ویروس BRAIN نخستین ویروسی است که به رایانه هایی که با سیستم عامل داس مایکروسافت کار می کردند در سال 1986 حمله کرد. این ویروس نوشته 2 برادر پاکستانی بود و در این حمله شماره تلفن تعمیرگاه رایانه آنها را به جا می گذاشت.

ویروس MORRIS را یک دانش آموخته دانشگاه کرنل در 1988 نوشته بود. پدر این فرد یک کارشناس ارشد دولتی در زمینه امنیت رایانه بود. این ویروس به حدود 6 هزار رایانه دانشگاه و رایانه ای نظامی که به اینترنت متصل بودند سرایت کرد. اگرچه پیش از موریس، هیچکدام در سطح گسترده شیوع نیافته بودند.

ویروسMELISSA یکی از نخستین ویروس هایی بود که در 1999 از طریق نامه الکترونیک به رایانه های شخصی حمله کرد. زمانی که کاربر، ضمیمه نامه الکترونیک (attachment) را باز می کرد این ویروس نسخه هایی از خود را به 50 نفر اول موجود در دفترچه نشانی های کاربر می فرستاد و از این طریق طی چند ساعت در سراسر جهان منتشر شد.

ویروس LOVEBUG نیز در سال 2000 از طریق ضمیمه نامه نیز در سال 2000 از طریق ضمیمه نامه الکترونیک منتشر شد. این ویروس با سوء استفاده از احساسات انسان و تظاهر به نامه عاشقانه، فرد دریافت کننده را فریب می داد تا اقدام به گشودن نامه کند.

ویروس CODERED در سال 2001 از یک نقص در نرم افزار مایکروسافت بهره برداری می کرد. این ویروس یکی از نخستین کرم های شبکه بود و از آنجا که تنها نیازمند ارتباط شبکه بود و نیازی به باز کردن ضمیمه نبود، به سرعت منتشر شد. اگر چه این نقص شناخته شده بود، اما بسایری از اپراتورهای سیستم، وصله نرم افزاری را که مایکروسافت یک ماه قبل از آن منتشر کرده بود نصب نکرده بودند.

ویروس BLASTER نیز در سال 2003 با استفاده از یک نقص شناخته شده در نرم افزار مایکروسافت، با شیوع 2003SoBig همراه شد. این ویروس شرکت مایکروسافت را بر آن داشت که برای ترغیب افراد در کمک به دستگیری و تعقیب قانونی نویسندگان این ویروس، جایزه نقدی تعیین کند.

[color:4aaf=blue:4aaf]ویروس SASSER نیز در سال 2004 با استفاده از یک نقص مایکروسافت، موجب می شد برخی رایانه ها به طور مداوم خاموش و راه اندازی مجدد شوند و اگر چه این ویروس به دشواری آخرین نرم افزار بداندیش نام گرفت، اما از آن زمان تاکنون به خاطر آن که شبکه ها ابزارهای دفاعی بهتری را نصب کرده و نویسندگان ویروس ها سعی کردند مانع از شناسایی و از بین بردن کارهای شان شوند، ویروس ها کمتر مورد توجه قرار گرفته اند.__________________

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://dvb2.yourme.net
Admin
Admin
avatar

ذكر
تعداد پستها : 2893
Age : 33
Location : dvb2
Job/hobbies : dvb2
Humor : dvb2
Registration date : 2007-08-04

Character sheet
dvb2:

پستعنوان: رد: امنيت پيغام‌هاي الكترونيكي   8/11/2007, 6:28 am

نرم افزاری حرفه ای برای مدیریت مبارزه با ویروس ها و برقراری امنیت در سیستم SystemSuite Professional v7.1.1.19

امروزه نگهداری از سیستم ها و حفاظت از آن ها یکی از مهمترین اصولی می باشد که یک کاربر کامپیوتر می بایست به آن عمل نماید. همچنین محافظت از اطلاعات در مقابل حمله هکرها و ویروس یکی از مهمترین دغدغه های امروز دنیای مجازی می باشد و نادیده گرفتن این موضوع می تواند عواقب بسیاری را برای کاربران در بر داشته باشد. تاکنون نرم افزارهای مختلف زیادی را برای حفاظت سیستم ها در مقابل هکرها و یا نابودی ویروس ها به شما معرفی نموده ایم.
امروز در این مطلب با نرم افزاری آشنا می شوید که چندین ابزار مختلف حفاظت و نگهداری سیستم را در خود جای داده است.
SystemSuite Professional نام نرم افزاری حرفه ای برای مقابله و مبارزه با ویروس ها و پاکسازی آن ها می باشد. همچنین به کمک این نرم افزار می توان مانع از ورود هکرها به سیستم های کامپیوتری شد و این وظیفه بر عهده FireWall موجود در این نرم افزار می باشد. همچنین به کمک ابزار Anti Spyware می توانید از ورود برنامه های جاسوسی به سیستم جلوگیری نمایید و یا در صورت وجود آن ها بر روی سیستم شما اقدام به پاکسازی آن ها نمایید. همچنین در این نرم افزار شما به ابزارهای پاکسازی و بهینه سازی سیستم عامل نیز دسترسی خواهید داشت.


از ویژگیهای این نرم افزار می توان به موارد زیر اشاره نمود:

- دارای ابزار ضد ویروس برای مبارزه و نابودی ویروس ها
- دارای دیوار آتش ( FireWall ) قدرتمند برای جلوگیری از نفوذ هکرها به سیستم
- توانایی بهینه سازی ویندوز به کمک ابزار موجود در بخش Optimize
- قابلیت پاکسازی ویندوز در قسمت های مختلف سیستم عامل
- دارای ابزار UnInstaller برای حذف کامل نرم افزارها از سیستم
- توانایی عیب یابی و رفع مشکلات سیستم در قسمت های مختلف
و بیش از ده ها امکان دیگر مدیریتی و حفاظتی


دانلود فول برنامه + كرك از سايت:

راپيد شير

__________________

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://dvb2.yourme.net
Admin
Admin
avatar

ذكر
تعداد پستها : 2893
Age : 33
Location : dvb2
Job/hobbies : dvb2
Humor : dvb2
Registration date : 2007-08-04

Character sheet
dvb2:

پستعنوان: رد: امنيت پيغام‌هاي الكترونيكي   8/11/2007, 6:32 am

Registry Mechanic® 7.0 for Windows

سلام
نسخه جدید برنامه معروف Registry Mechanic ورژن 7.0 :

Editor's Choice Registry Cleaner

Don't compromise your PC Registry with the second best!


  • World's most popular registry cleaner with over 55 million downloads.
  • Recommended by experts and editors around the world as the best registry cleaner.
  • FREE customer support for all users.
  • Cleans the registry, fixes PC errors and optimizes your PC for better performance.
  • Easy to use. Designed for both expert and novice users.
With Registry Mechanic you can safely clean, repair and optimize the Windows® registry with a few simple mouse clicks! Problems with the Windows® registry are a common cause of Windows® crashes, slow performance and error messages. By using a registry cleaner regularly and fixing registry errors your system should not only be more stable but it will also help improve your system performance without expensive hardware upgrades. Learn more about the importance of a clean registry with our registry insight.

Registry Mechanic uses a high-performance detection algorithm to quickly identify missing and invalid references in your Windows® registry. These problems can occur for many reasons including being left-behind after the un-installation or incorrect removal of software, by missing or corrupt hardware drivers, or orphaned startup programs.
With a few easy steps Registry Mechanic will scan your entire registry for any invalid entries and provides a list of the registry errors found, you can then choose to selectively clean each item or automatically repair them all. For your convenience and protection Registry Mechanic can also make a backup of any repairs made so that you can easily recover any changes if required.

Registry Mechanic Information

Current Version:7.0.0.1010File Size:5,615 KBOperating System:Designed for Windows® 98, Me, 2000 and XP, with basic support for Windows® Vista™Release Date:September 12, 2007Designed to:Clean and compact your registry to optimize your PC for better performance.

لینک دانلود:
http://www.pctools.com/mirror/rminstall.exe
لینک سریال:
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://dvb2.yourme.net
Admin
Admin
avatar

ذكر
تعداد پستها : 2893
Age : 33
Location : dvb2
Job/hobbies : dvb2
Humor : dvb2
Registration date : 2007-08-04

Character sheet
dvb2:

پستعنوان: رد: امنيت پيغام‌هاي الكترونيكي   8/11/2007, 6:32 am

X-Setup Pro 9.0.100 نرم افزاری برای مدیریت قسمت های مختلف تنظیماتی سیستم عامل ویندوز

برای مراقبت از سیستم ها و نگهداری آنه در بهترین شرایط کاربران می بایست با اعمال تنظیمات صحیح و مرتب با توجه به نوع استفاده خود از سیستم عامل بروز مشکلات احتمالی را تا حد زیادی کاهش دهند. همچنین با انجام این کار می توانند از سیستم های خود در بهترین شرایط استفاده نمایند تا نتایج کاری مناسبی را با توجه به نیاز خود بدست آورند. کاربران مبتدی که زیاد با قسمت های مختلف ویندوز به منظور اعمال تنظیمات آشنا نیستند قادر به انجام این تنظیمات نمی باشند. همچنین کاها ممکن است شما در ویندوز خود دچار مشکلی شوید و قصد این را داشته باشید تا با دسترسی به قسمت های مدیریتی در نقاط مختلف ویندوز مشکلات خود را رفع نمایید. دلایل مختلفی را می توان برای مدیریت بر تنظیمات ویندوز را ذکر نمود.
در این مطلب شما را با نرم افزاری آشنا می کنیم که به وسیله ن بر قسمت های مختلف تنظیماتی کنترل میکنید.X-Setup Pro نام نرم افزاری می باشد که به منظور مدیریت بر قسمت های مختلف تنظیماتی سیستم طراحی شده است. به کمک این نرم افزار شما قادر خواهید بود تا دستورات و فعالیت های مدیریتی خود را بر روی سیستم اعمال نمایید. در این نرم افزار شما به تمامی تنظیمات مهم سیستم خود به صورت منسجم و یک پارچه دسترسی خواهید داشت. به کمک این نرم افزار به ثقسمت هایی همچون تنظیمات رجیستری ، تنظیمات امنیتی و ... دسترسی خواهید داشت. به کمک این برنامه شما به 1900 قسمت از تنظیمات سیستم دسترسی خواهید داشت.

از ویژگی های این نرم افزار به موارد زیر می توان اشاره نمود:
- مدیریت به تنظیمات سیستم
- توانایی دسترسی به تنظیمات رجیستری
- دسترسی به تنظیمات شبکه
- دسترسی به تنظیمات سخت افزاری
- قابلیت اعمال تنظیمات امنیتی
- توانایی مشاهده ریز اطلاعات قسمت های مختلف سیستم


دانلود با حجم 4.25 مگابایت


کرک
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://dvb2.yourme.net
Admin
Admin
avatar

ذكر
تعداد پستها : 2893
Age : 33
Location : dvb2
Job/hobbies : dvb2
Humor : dvb2
Registration date : 2007-08-04

Character sheet
dvb2:

پستعنوان: رد: امنيت پيغام‌هاي الكترونيكي   8/11/2007, 6:34 am

نرم افزاری برای حذف نرم افزارها به صورت کامل از سیستم

:: Ashampoo UnInstaller Platinum Suite v2.8.1 نرم افزاری برای حذف نرم افزارها به صورت کامل از سیستم ::


سیستم عامل ویندوز دارای برنامه می باشد به نام Add or Remove Programs که در Control Panel قرار دارد و به منظور نصب و یا حذف نرم افزاری از سیستم می باشد. به عنوان مثال شما قصد دارید نرم افزاری را که مدتی پیش در سیستم نصب نموده اید ازسیستم حذف نمایید. با مراجعه به این قسمت و انتخاب نرم افزار مورد نظر از لیست نرم افزارهای نصب شده و با کلیک بر روی قسمت remove می توانید به راحتی نرم افزار موزد نظر را از سیستم حذف نمایید. اما همیشه به این راحتی نیست و در بعضی موارد شما قادر به پاک کردن نرم افزار از این قسمت نمی باشد و این امر زمانی روی می دهد که نرم افزار موزد نظر دچار مشکلاتی شده باشد. از این مشکلات می توان به کامل نصب نشدن نرم افزار و یا موجود نبودن فایل مورد نظر برای پاک نمودن از سیستم اشاره نمود. در این هنگام که برنامه خود ویندوز قادر به پاک نمودن نرم افزار مورد نظر نمی باشد می توانید از ابزارها و برنامه هایی که توسط شرکت های نرم افزاری به منظور یاری رسانی به کاربران در این زمینه ساخته شده اند استفاده نمایید.

در این مطلب شما را با یکی از بهترین این نرم افزارها آشنا می سازیم.

Ashampoo UnInstaller Platinum Suite نام نرم افزاری قدرتمند در زمینه پاکسازی نرم افزارها به طور کامل از سیستم می باشد. همان طور که در نام این برنامه مشخص شده است این نرم افزار محصولی از کمپانی بزرگ Ashampoo می باشد که در زمینه ساخت نرم افزارهای کاربردی در زمینه های مختلف فعالیت می کند. به کمک این نرم افزار شما قادر خواهید بود تا با انتخاب نرم افزار مورد نظرتان و ابزار موجود در برنامه اقدام به پاکسازی کامل برنامه از سیستم نمایید. به کمک این نرم افزار دیگر از کلید های اضافی باقیمانده از برنامه حذف شده در رجیستری و یا فایل هایی که مربوط به نرم افزار حذف شده از سیستم می باشد خبری نیست و تمامی آثار مربوط به برنامه از سیستم پاک می شوند.

همچنین این نرم افزار میتواند لیست نرم افزارهای نصب شده بر روی سیستم را به سرعت بالا نصب نماید که این کار در برنامه add or remove programs ویندوز امکان پذیر نمی باشد.دانلود کنید نسخه 2.8.1 را با حجم 6.01 مگابایت

تصویری از محیط نرم افزار
__________________
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://dvb2.yourme.net
Admin
Admin
avatar

ذكر
تعداد پستها : 2893
Age : 33
Location : dvb2
Job/hobbies : dvb2
Humor : dvb2
Registration date : 2007-08-04

Character sheet
dvb2:

پستعنوان: رد: امنيت پيغام‌هاي الكترونيكي   8/11/2007, 6:35 am

برنامه برای ساخت منوهای حرفه ای وب سایت ::

AllWebMenus PRO 4.2.658

شاید شما نیز در دسته طراحان وب سایت باشید و کارتان را تازه شروع کرده اید و هنوز به عنوان یک طراح مبتدی محسوب می شوید

همان طور که می دانید وب سایت هایی که به صورت حرفه ای و درست طراحی می شوند از قسمت های مشخصی در طراحی تشکیل می شوند. یک وب سایت دارای قسمت هایی همچون بنر و لوگوی معرفی ، دسته بندی قسمت های سایت به وسیله منوهای دسترسی ، محتوای اصلی و ... . هر یک از این قسمت ها در طراحی مجزا می باشند. به عنوان مثال طراحی بنر نیاز به دانش گرافیکی و آشنایی با برنامه های طراحی می باشد. برای طراحی منوها می توان از عکس ها ،
استفاده از طراحی فلش ، کدنویسی HTML و JSP و ... استفاده نمود که زیباترین منوها همیشه به توسط فلش ها ساخته می شود. طراحی منوهای فلش کاری حرفه ای می باشد. زیار علاوه بر داشتن دانش ساخت تصاویر فلش می بایست به اصول مربوط به طراحی منوها و سازگاری آنها با صفحات وب نیز آشنا بود. نرم افزارهای زیادی برای کاربران و طراحان مبتدی و حتی گاه حرفه ای ساخته شده اند که به کمک آن ها می توانند اقدام به ساخت زیباترین منوها نمایند.

در این مطلب شما را با یکی از این نرم افزارها آشنا می سازیم.AllWebMenus PRO نام نرم افزاری می باشد که به وسیله آن شما قادر به ساخت منوهای زیبا و حرفه ای با اشکال و افکت های گوناگون خواهید بود. این نرم افزار با در اختیار قرار دادن منوهای طراحی شده و آماده فلش به اشکال مختلف و افکت های جذاب و همچنین قابلیت ایجاد تغییرات بر روی قسمت های مختلف آن ها به کاربران این اختیار را می دهد تا بهترین منوها را مطابق با سلیقه و نوع نیاز خود و همچنین سازگار با صفحات سایت خود طراحی نمایند.
از ویژگی های این نرم افزار می توان به موارد زیر اشاره نمود:

- سازگاری منوهای طراحی شده با تمامی مرورگرهای وب

- دارای کتابخانه ای از منوهای آماده و جذاب

- توانایی ویرایش منوهای موجود در برنامه و سازگار سازی آن ها با سایت و سلیقه فردی

- توانایی ویرایش منوهای موجود در برنامه و سازگار سازی آن ها با سایت و سلیقه فردی

- قابلیت استفاده این منوها در برنامه های طراحی وب سایت همانند FrontPage , Adobe Dreamweaver , Microsoft Expression Web , CoffeeCup HTML Editor و بسیاری از برنامه های دیگر

و ... .


دانلود کنید نسخه 4.2.658 را با حجم 7.88 مگابایت

تصویری از محیط نرم افزار
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://dvb2.yourme.net
Admin
Admin
avatar

ذكر
تعداد پستها : 2893
Age : 33
Location : dvb2
Job/hobbies : dvb2
Humor : dvb2
Registration date : 2007-08-04

Character sheet
dvb2:

پستعنوان: رد: امنيت پيغام‌هاي الكترونيكي   8/11/2007, 6:36 am

قفل گذاري بر روي فايلها و پوشه ها بگونه ای امن با Folder Lock 5.5.7 Folder Lock v 5.5.7

نرم افزاری بسیار عالی و کاربردی برای قفل گذاری بر روی CD و پوشه ها با قابلیت های جالب بشرح زیر

همگی ما در هارد کامپيوتر خود اطلاعاتی داريم که شخصی هستند و دوست نداريم کس ديگری جز ما به اونا دست رسی داشته باشه. اين اطلاعات ميتونه شامل هر نوع عکس و يا فيلم و يا متنی باشه. اگر فقط بخواهيم به Hide ويندوز بسنده کنيم که به آسونی اطلاعات ما لو ميره. Folder Lock نرم افزاری محبوب و مشهور در اين زمينه ميباشد که ميتونه هر نوع فايل و يا پوشه و عکس و متن رو مخفی يا قفل ويا کد گذاری و ناخوانا کنه! برای باز کردن به حالت اول نيز بايد پسورد ورودی به نرم افزار را داشته باشيد و هم پسورد قفل را! فيلهای مخفی شده غير قابل Delete هستند و از هر نوع ويروس و Trojan و ... در امنيت ميباشند!تفاوت اين برنامه با نرم افزارهای مشابه اينه که آنها اون فايل رو با دستکاری در همون ويندوز از نظر کاربر مخفی يا غير قابل دسترسی ميکردند ولی اين نرم افزار با دستکاری روی خود فايل اون رو برای همه کسانی که رمز عبور اصلی رو ندارند ناخوانا ميکنه يعنی در Safe Mode و حتی بالا آمدن سيستم توسط ديسک بوت نيز غير قابل دسترسی ميباشد! پس اگه يک فايلی در سيستمتون براتون حياتيه حتما با اين نرم افزار روش قفل بگذاريد. فايلهای کد گذاری شده در صورت انتفال مثلا کپی روی Cool Disk يا Floppy يا رايت روی CD نيز غير خوانا و غير قابل دسترسی هستند! شما جتی ميتونيد توسط اين نرم افزار PC خود را نيز قفل کنيد! اين نرم افزار نيازی نداره که هميشه در حال اجرا باشه!! برای همين نميشه اون رو از کار انداخت چون هيچ اثری از خود نه در Startup و رجيستری باقی ميذاره و نه در Ctrl+Alt+Delete نمايش داده ميشه! اين برنامه که به ادعای سايت سازنده که زياد هم دور از تصور نميتونه باشه بيشترين دانلود رو در بين نرم افزارهای مشابه در روی اينترنت داشته است که نشون ميده واقعا در بين کاربران محبوب ميباشد .

نحوه استفاده از این برنامه بسیار عالی بصورت فلش از اینجا مشاهده بکنید

حجم : 3.44 مگابایت

دانلود فول برنامه + کرک : ازاین سایت آپلود دریافت بکنید .
پسورد برای باز کردن فایل: Rar pass=KOT

منبع ايردانلود
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://dvb2.yourme.net
Admin
Admin
avatar

ذكر
تعداد پستها : 2893
Age : 33
Location : dvb2
Job/hobbies : dvb2
Humor : dvb2
Registration date : 2007-08-04

Character sheet
dvb2:

پستعنوان: رد: امنيت پيغام‌هاي الكترونيكي   8/11/2007, 6:37 am

نرم افزاری برای ویرایش فایلهای صوتی


GoldWave v5.19 نرم افزاری هستش برای ویرایش , میکس , آنالیز و ضبط فایلهای صوتی .
به کمک این نرم افزار قدرتمند شما بسادگی میتونید رو صداهای دلخواه ضبط شده و یا فایلهای صوتی افکتها و فیلترهای جالبی رو ایجاد کنید. این نرم افزار به شما قابلیت کپی و حذف قسمتهای مختلف اصوات رو میده.
محیط ویرایشی قدرتمند و در عین حال ساده این نرم افزار برای کاربران حرفه ای مناسب و برای کاربران آماتور راحت و جالب به نظر میرسه.
نسخه جدید این نرم افزار با وبندوز ویستا هم کاملا هماهنگ شده و هیچ مشکلی برای نصب و اجرای اون در ویستا نخواهید داشت.
این نرم افزار از اغلب فرمتهای صوتی موجود پشتیبانی میکنه , فرمتهایی نظیر :wav, wma, mp3, ogg, aiff, au, vox. همچنین بسادگی میتونید فرمتهای صوتی رو به یکدیگر تبدیل کنید.

ویژگیهای مهم نرم افزار GoldWave v5.19:
- امکان اصلاح و ویرایش اطلاعات فایلهای صوتی
- وجود بیش از 30 فیلتر صوتی قدرتمند- محیط ویرایشی ساده ولی حرفه ای
- قابل اجرا در محیط ویندوز ویستا
- امکان ضبط صدا از کارت حافظه و میکروفن
- بسیار کم حجم در مقایسه با نرم افزارهای مشابهدانلود با حجم تقریبی 2.3 مگابایت

__________________
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://dvb2.yourme.net
Admin
Admin
avatar

ذكر
تعداد پستها : 2893
Age : 33
Location : dvb2
Job/hobbies : dvb2
Humor : dvb2
Registration date : 2007-08-04

Character sheet
dvb2:

پستعنوان: رد: امنيت پيغام‌هاي الكترونيكي   8/11/2007, 6:38 am

نرم افزاري برای رسیدیگی به امور ترافیکی یک وب سایت Nesox Link Checker v2.0

امروزه دارندگان وب سایت ها از راههای مختلفی برای مشاهده آمار دقیق وب سایت خود استفاده می کنند. نرم افزارهای مختلفی را امروزه می توان یافت که به وسیله آن ها می توان آمارهای دقیقی از میزان بازدیدها و ترافیک های ماهیانه را مشاهده نمود. این نرم افزار توسط شرکت های مختلفی که در زمینه ساخت و تولید نرم افزارهای مدیریتی اینترنتی فعالیت می کنند ساخته می شوند. بسیاری از وب مستر ها امروزه برای کنترل و مدیریت چنین اموری از این نرم افزارها استفاده می کنند.


Nesox Link Checker نام نرم افزاری می باشد که به وسیله آن کاربران و مدیران وب سایت ها قادر به مدیریت بر امور ترافیکی و میزان بازدید های خود می باشند. در این نرم افزار می توان از ابزارها و ویژگی های مختلفی استفاده نمود. همچنین در این نرم افزار کاربران می توانند اقدام به چک نمودن لینک های مختلف نمایند و می توانند با ارائه یک لینک صفحه وب به نرم افزار لینک های دیگر موجود در آن صفحه را کنترل کنند. این نرم افزار محصولی از شرکت Nesox می باشد.


از ویژگیهای این نرم افزار می توان به موارد زیر اشاره نمود:

- کنترل و چک نمودن لینک های مختلف در یک صفحه
- نمایش آمار بازدید های روزانه یک سایت
- نمایش تعداد Rank ترافیک روزانه
- نمایش Rank از Google
- ارائه گزارش به صورت روزانه


حجم: 912KB


دانلود از لينك مستقيم:

Download

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://dvb2.yourme.net
Admin
Admin
avatar

ذكر
تعداد پستها : 2893
Age : 33
Location : dvb2
Job/hobbies : dvb2
Humor : dvb2
Registration date : 2007-08-04

Character sheet
dvb2:

پستعنوان: رد: امنيت پيغام‌هاي الكترونيكي   8/11/2007, 6:39 am

چسباندن فایل های تصویری به یکدیگر توسط Super Video Joiner v4.9.0

Super Video Joiner v4.9.0نرم افزاری کم حجم و کاربردی برای چسباندن انواع فایل های تصویری به یکدیگر

Super Video Joiner ابزاری است بسیار قوی برای ایجاد فایل های تصویری بزرگ بوسیله چسباندن چند فایل تصویری کوچکتر به یکدیگر . شما می توانید تعداد نامحدودی از فایل های تصویری کوچک با فرمت های مختلف را به صورت لیست در برنامه درآورده سپس با یک کلیک آنها را به یک فایل بزرگ تصویری تبدیل کنید . هم چنین شما می توانید فرمت های فایل های تصویری را با استفاده از این برنامه تغییر دهید .

ویژگی های نرم افزار :
- ساپورت چسباندن
AVI, Divx, MPEG-4
- ساپورت چسباندن MPEG-1, MPEG-2
- ساپورت چسباندن ASF, WMV, WMA
[color=darkgreen]- ساپورت فایل های بزرگ تر از 2 گیگابایت
- بسیار سریع و بدون نیاز به تجربه قبلی

سایت سازنده

[color:c5aa=blue:c5aa]حجم : 2.06 مگابایت

دانلود

__________________
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://dvb2.yourme.net
 
امنيت پيغام‌هاي الكترونيكي
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1

صلاحيات هذا المنتدى:شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
www.dvb2007.coo.ir :: نام بخش:جديدترين نرم افزارهاي روز-
پرش به: