www.dvb2007.coo.ir

dvb2
 
الرئيسيةالرئيسية  اليوميةاليومية  مكتبة الصورمكتبة الصور  پرسشهاي متداولپرسشهاي متداول  ليست اعضاليست اعضا  گروههاي کاربرانگروههاي کاربران  جستجوجستجو  ثبت نامثبت نام  ورود  

شاطر | 
 

 آموزش نصب ساده ماهواره!

اذهب الى الأسفل 
نويسندهپيام
Admin
Admin
avatar

ذكر
تعداد پستها : 2893
Age : 33
Location : dvb2
Job/hobbies : dvb2
Humor : dvb2
Registration date : 2007-08-04

Character sheet
dvb2:

پستعنوان: آموزش نصب ساده ماهواره!   10/8/2007, 9:27 am

قبل از هر چیز از مدیران محترم سایت عذر خواهی میكنم .چون بخشی مربوط به نصب دیش در سایت ندیدم این آموزش را در این قسمت نوشتم.از مدیران گرامی تقاضا دارم این آموزش را به مكان مناسب انتقال دهند.
شروع نصب :

۱- کليه اتصالات کابلی از ال ان بی تا ورودی IN LNB رسيور و خروجی تصوير رسيور را برقرار کنيد.

۲- فاصله مرکز قرار گرفتن LNB تا مرکز ديش را دقيق تنظيم کنيد در ديشهای ۹۰ تا ۱۱۰ cm عددی بين ۵۴ تا ۵۷ سانتيمتر است و دقت کنيد هر سه پايه يک اندازه باشند و کوتاه بلند نباشند و در موقع نصب پس از گرفتن سيگنال آنقدر اندازه ۳پايه ها را کوتاه و بلند کنيد تا به بهترين وضعيت گيرندگی سيگنال برسيد و همانجا هر ۳ پايه را محکم کنيد .

۳-ساعت LNB يا همان UP که جهت چرخش LNB به دور خودش است را روی ساعت دقيق تنظيم کنيد که در ۹۹٪ ماهواره ها UP روی ساعت ۱۱ يا ۵ است مثل ماهواره Hotbird,Telstar و.. فقط ماهواره Turksat 1c روی ساعت ۱۲ يا ۶ است و اين يکی از مهمترين عوامل تنظيم است .

۴- بعد از کارهای بالا مشخص کنيد که کدام ماهواره را می خواهيد بگيريد و در کدام جهت اگر جهت تقريبی را بدانيد کار راحت تر است اگر نمی دانيد سمت قبله را شاخص خود قرار دهيد که اتفاقا ماهواره ترک دقيقا در جهت قبله است و بهترين شاخص برای شروع نصب . و سپس دستگاه خود را روشن کنيد و اگر کانال از قبل روی رسيور هست روی کانال مورد نظر برويد و شاخص سيگنال رسيور را فعال کنيد که در رسيورهای مختلف روشهای متفاوت دارد و اگر کانالی قبلا سرچ نشده بايد به دستگاه فرکانس بدهيد مثلا در رسيور۴۶۱۰ strong برای ديدن شاخص سيگنال کانال مورد نظر بايد از اينجا برويم : menu/installation/antenna setup و برای دادن فرکانس از اينجا : menu/installation/tp scan edit بعد بايد توجه ما فقط به شاخص سيگنال و تغييرات در سطح و قدرت گيرندگی باشد که يا بصورت در صدی است ويا عددی و در بعضی
رسيورها با شدت بوق و تغيير رنگ همراه است .

۵ - برای گرفتن ماهواره hotbird با توجه به شاخص قبله وقتی پشت دیش هستید تقريبا ۲۰ درجه به سمت راست بچرخوانيد و سعی کنيد روی يک کانال قوی مثل vox باشد با فرکانس ۱۱۰۵۴ سيمبل ۲۷۵۰۰ و پولاريزاسيون افقی ۱۸ ولت .

۶ -ما بايد در ۲ جهت ديش را حرکت دهيم اول افقی يا همان چپ و راست و دوم عمودی يا بالا پايين که با حرکت ميله عمودی زير ديش ميسر است . پس با حرکت ميليمتری ديش را کمی به سمت راست يا چپ می دهيم و در همان حال در حالت عمودی نيز ديش را حرکت می دهيم البته اينکار احتياج به صبر و ريزه کاری دارد و آنقدر ديش را حرکت می دهيم تا ابتدا سطح يا level بالا برود و سپس شاخص قدرت سيگنال که اگر حتی ۲۰٪ هم گرفت مشخصه اين است که اندکی سيگنال دريافت کرده ايم و به حرکات ريز افقی عمودی ديش آنقدر ادامه می دهيم که رنج قدرت بالای ۸۰٪ بگيرد و آنوقت ديش را در جای خود محکم می کنيم و بقيه کانالها را سرچ ميکنيم البته بعضی از کانالها کلا ضعيف هستند و شايد بالای ۴۰٪ نگيرند پس روی اين کانالها زياد وقت نگذاريد .
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://dvb2.yourme.net
Admin
Admin
avatar

ذكر
تعداد پستها : 2893
Age : 33
Location : dvb2
Job/hobbies : dvb2
Humor : dvb2
Registration date : 2007-08-04

Character sheet
dvb2:

پستعنوان: رد: آموزش نصب ساده ماهواره!   2/12/2007, 6:03 am

چگونگی تنظیم درجه به سانتیمتر !! <hr style="COLOR: #ffffff" SIZE=1>چکونگی تبدیل درجه به سانتیمتر !!
با سلام
از انجاییکه غالبا دوستان مختلف ماهواره هاتبیرد را بدلیل عمومیت و راحتی تنظیمش به عنوان ماهواره مبدا در نظر گرفته و جهت راحتی کار تنظیم دیش بر روی ماهواره های دیگر ، مقدار چرخش دیش به سمت چپ یا راست را از روی این ماهواره توضیح میدهند ، طبیعتا برای بسیاری از دوستان مبتدی توضیح مقدار چرخش دیش به سانتیمتر بسیار اسانتر از توضیح مقدار چرخش دیش به واحد درجه است.
امیدوارم که روش ارائه شده در این تاپیک بتواند جوابگوی خواسته آن دسته از دوستانی باشد که استفاده از واحد سانتیمتر را بر واحد درجه ترجیح میدهند !!


ابتدا نیاز به یک نخ دارید که باید یک سر آن را به یک میخ و سر دیگه نخ را یه یک مداد وصل کنید. دقت کنید که پس از وصل این نخ به مداد و میخ ،طول نخ 57 سانتیمتر باشد .
پس از آن ابتدا میخ را ثابت و محکم بر روی زمین قرار داده و سعی کنید که با آن نخ و مداد مانند پرگار بر روی زمین یک دایره بکشید.
محیط این دایره طبق فرمول زیر بدست می اید :
محیط دایره = 114 سانتیمتر x عدد پی
در نتیجه برای دایره ای که شما روی زمین کشیده اید 360 درجه تقریبا برابر با 360 سانتیمتر خواهد بود .
بعد ازاینکار دیش را دقیقا در مرکز این دایره قرار داده و آن را بر روی ماهواره هاتبیرد تنظیم کنید ،پس از آن به دور ال ان بی یا یکی از میله های نگهدارنده ال ان بی یک شاقول وصل کنید به نحوی که این شاقول عمود بر دایره ای شود که قبلا کشیده بودید. لطفا این نقطه را علامتگذاری کنید.
در اینصورت از این پس قادر خواهید بود که چرخش درجه ای دیش به سمت چپ یا راست را بر حسب سانتیمتر و البته بر روی این دایره که بر روی زمین کشیده اید انجام دهید.!!
برای مثال : چنانچه مایل به دریافت ماهواره اینتل ست یا همان ماهواره برنامه های استانی باشید ، باید دیش را حدودا 49 درجه به سمت چپ بچرخانید ،که این چرخش 49 درجه ای برابر با 49 سانتیمتر و بر روی دایره ای خواهد بود که که قبلا بر روی زمین کشیده بودید .
در ضمن فراموش نکنید که دیش باید همیشه درمرکز دایره مذکور قرار داشته باشه.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------توضیحات مجدد به کمک چهار تصویر جداگانه جهت تفهیم بهتر :

تصویر شماره 1 - انتخاب یک نخ به طول 57 سانتیمتر و کشیدن یک دایره بر روی زمین (لطفا وسط این دایره را مانند تصویر علامتگذاری کنید )
------------------------------------------------------------------------------------------------------

تصویر شماره 2 - قرار دادن دیش در مرکز ان دایره و تنظیم دیش بر روی ماهواره هاتبیرد (از انجاییکه دیشها و پایه های انها مختلف است ،فزض کنید که وسط دیش را سوراخ کرده اید و از این سوراخ یک لوله را با شاقول و بصورت عمودی در مرکز دایره قرار داده اید.)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

تصویر شماره 3 -مانند شکل یک شاقول را به ال ان بی یا یکی از میله های نگهدارنده ال ان بی وصل کنید بصورتی که شاقول بر روی یک نقطه از ان دایره قرار بگیرد. ابتدا آن نقطه را علامتگذاری کنید.

--------------------------------------------------------------------------------------------------تصویر شماره 4-تهیه یک نخ دیگه به اندازه ای که میخواهیم دیش رو بچرخونیم (مثلا برای 29 درجه یک نخ به طول 29 سانتیمتر ) - یک سر ان نخ بر روی نقطه ای از دایره ای قرار میگیره که قبلا علامتگذاری کرده بودیم.
سر دیگر نخ هم نقطه ای رو نشون میده که میخواهیم دیش را به اون سمت ببریم. این نقطه را نیز علامتگذاری کنید.(که در تصویر شماره 4 این نخ به رنگ سبز کشیده شده است)حالا دیش را به اندازه ای در جهت مورد نظر بچرخانید تا شاقول بر روی نقطه دومی قرار بگیره که علامتگذاری کرده اید . در اینصورت مثلا توانسته اید دیش را به مقدار 29 درجه (یا همان 29 سانتیمتر) بچرخانید.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
به اینطریق قادر خواهید بود که از هر ماهواره که دیش بر روی آن قرار داشته است ،بر روی ماهواره دیگر برویدو تنها کافی است که درجه ماهواره ای راکه دیش بر رویش قرار داشته و همچنین درجه ماهواره ای را که میخواهید دریافت کنید بدانید.
برای مثال اگر دیش ابتدا بر روی ماهواره هاتبیرد در 13 درجه شرقی بود و بخواهید بر روی ماهواره استانی در 62 درجه شرقی بروید ابتدا اختلاف درجه دو ماهواره را حساب میکنید یعنی اینکه : 49=13-62

بنابراین به یک نخ به طول 49 سانتیمتر احتیاج خواهید داشت و الی آخر

توضیحی کوتاه برای دوستان غیر مبتدی !!
در روش ارائه شده عمدا و آگاهانه از توضیح بیشتر در ضمینه اختلاف درجه جزئی بین ماهواره های مختلف ،که خود متاثر از طول و عرض جغرافی محل نصب دیش است خودداری گردیده است و فرض بر این قرار دارد که برای مثال اختلاف درجه دو ماهواره هاتبیرد و اینتل ست 902 در همه جا 49 درجه است.!!!


از انجاییکه سوال مربوط به تبدیل درجه به سانتیمتر اغلب مطرح میشود ،به دوستانی که امکان ویرایش این تاپیک را دارند پیشنهاد میکنم که این تاپیک را مهم کنند تا همیشه در صفحه اول همین بخش و برای همه کاربران قابل رویت باشد
با تشکر
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://dvb2.yourme.net
Admin
Admin
avatar

ذكر
تعداد پستها : 2893
Age : 33
Location : dvb2
Job/hobbies : dvb2
Humor : dvb2
Registration date : 2007-08-04

Character sheet
dvb2:

پستعنوان: رد: آموزش نصب ساده ماهواره!   2/12/2007, 6:04 am

سایت جالب برای جهت یابی دیش{همه چیز برای درباره نصب دیش }بیا تو ببین میفهمی <hr style="COLOR: #ffffff" SIZE=1>سایت جالب برای جهت یابی دیش


با رفتن در این سایت که لینک اونو در زیر قرار دادم با وارد کردن نام شهر خود تمام اطلاعات مورد نیاز برای تنظیم دیش در هر جهتی رو که میخواهید تنظیم کنید میگیرید (اطلاعاتی مثل ازیموت- پلاریزاسون-بیم دادن و..)
برای گرفتن اطلاعات بعد از رفتن در سایت به روش زیر عمل کنید:
Satellite : نام ماهواره مورد نظر را انتخاب کنید
Region : در این قسمت اگر ایران را می خواهید روی Middle East کلیک کنید
Country : نام ایران را انتخاب کنید
City : نام شهر مورد نظر را انتخاب کنید
اینم سایت
http://www.igp.net/Antenna_Alignment/Index.php
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://dvb2.yourme.net
 
آموزش نصب ساده ماهواره!
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1

صلاحيات هذا المنتدى:شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
www.dvb2007.coo.ir :: نام بخش:نصب وراه اندازی-
پرش به: